• Bilecik18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GELENEKSEL OSMANELİ PANAYIRI NE ZAMAN ?
13 Eylül 2018 Perşembe 15:32

GELENEKSEL OSMANELİ PANAYIRI NE ZAMAN ?

Geleneksel Osmaneli Panayırı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlıyor. Bu yıl da bir hafta sürecek olan Geleneksel Osmaneli Panayırı 23 Eylül Pazar günü sona erecek. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Osmaneli Panayırın da bu yıl yine esnaflar tezgâhlarını kapalı pazara ve etrafına açarken, lunapark Camikebir Mahallesi Dr. Etem Girgin caddesine kurulacak. 
Geçmiş yıllarda lunaparkın kurulduğu alanda TOKİ evleri olduğundan ve yine geçtiğimiz yıl Mezarlık karşısında kurulmuş olan Lunaparkın bu yıl yeri değiştirilerek, mezarlıktan uzak bir alana, Dr. Etem Girgin caddesine kurulacak. 
Bu yıl ki Osmaneli Panayırında Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezinde üretilen ürünler ile ilgili olarak bir stant açılacak. Osmanelili ressam Necmi Öztürk’ün eserlerinin ve Osmaneli Belediyesi arşivinde yer alan resimlerin sergileneceği bir sergi açılacak. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Osmaneli Panayırı Osmaneli’ye bir canlılık getirdiği gibi, çevre il, ilçe ve köylerden de vatandaşların Osmaneli’ye gelmesini sağlıyor. 
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin Panayır ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “Geleneksel hale gelen panayırımızın süresi geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine bir hafta olacak. Vatandaşlarımız özellikle köylülerimiz alışverişlerini panayırdan daha rahat bir şekilde yapsınlar, daha uzun süre eğlensinler diye. Panayır Osmaneli ilçemize yılda bir hafta da olsa önemli bir katma değer sağlıyor. Çevre il ve ilçelerden panayır dolayısıyla ilçemize gelenler oluyor. Bu da Osmaneli ilçemizin hem tanınması, hem de önemli bir gelir kaynağına kavuşmasına neden oluyor. Vatandaşlarımızın panayırda hoşça vakit geçirmelerini diliyorum” dedi.

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1851 defa okunmuştur
YORUMLAR
Ben
Bunca senedir yapılan panayırların en kötü lunaparkı. başkan bu nedir sıkıstırmısın ufacık alana luna parkı bebek arabasıyla bile geçilmiyor salıncakların aralarından niye illa çarşı tarafına sıkıştırıyorsun bu panayırı istasyonda bayrakların orada koca alan varken niçin çarşıda ufacık yere kuruyorsun koca uzun lojmanlara kadar cadde var 1 haftalığına kapatıver tırafıge tezgahlarında oraya kur rahat Rahat olsun sn başkan panayırı daha geniş çaplı yapsanı çok güzel olur syglarımla
18 Eylül 2018 23:33
5.46.49.7
Al
‘’Esnafın belini büküyor olmasın’bu parayir kaldırılmalı pislik ten başka bir şey değil
15 Eylül 2018 18:47
176.55.120.63
Enes
Helal olsun ben ilk d da böyle çalışan bir belediye başkanı gördüm hiç yok tan boş ağız değil dediğini yapan ve hizmet veren adam
13 Eylül 2018 18:14
88.230.177.165
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim