• Bilecik22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“GELECEĞİN MESLEĞİ ÇİFTÇİLİK OLACAKTIR”
10 Haziran 2019 Pazartesi 07:57

“GELECEĞİN MESLEĞİ ÇİFTÇİLİK OLACAKTIR”

Osmaneli Ziraat odası başkanlığına seçildiği günden bu yana, Ziraat odasının geçmişten kalan problemlerini çözmek için uğraş veren Oda Yönetim kurulu başkanı Orhan Uğur, aynı zamanda çiftçilerin sorunları ile de yakından ilgileniyor. 
Osmaneli Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Uğur, Toprak Mahsulleri Ofisinin Osmaneli ilçesinde erken alıma başlaması gerektiği konusunda gazetemize bir açıklama yaptı. Oda Başkanı Uğur yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi Osmaneli ilçemizde hava koşulları nedeniyle, diğer ilçelerimize göre Buğday hasad erken başlamaktadır. Bilecik’te açılacak olan Toprak Mahsulleri Ofisinin Osmaneli ilçemizde 15 Haziran itibariyle Buğday ve Arpa alımlarına başlamasını istiyoruz. Diğer ilçelerimizde 15 Temmuz’da başlayan alımların Osmaneli ilçemizde 1 ay öncesine çekilmesini istiyoruz. Çiftçilerimizin yararına olacak bu uygulamayı Toprak Mahsulleri Ofisimizden istirham ediyoruz.  İlçemiz çiftçilerine her zaman fayda sağlayan Toprak Mahsulleri Ofisimize göstereceği bu hassasiyetten dolayı şimdiden Osmanelili çiftçilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.  Çiftçilere de seslenen Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Orhan Uğur, “Hiçbir çiftçimiz köyünü terk etmesin. Her zorluğa rağmen tarlasını ekmeye, bahçesini işlemeye devam etsin. Çünkü geleceğin ve önümüzdeki yılların en güzel mesleği çiftçilik olacaktır. Şu anda var olan birçok sektör yok olabilir, kaybolabilir fakat insanların gıda ihtiyaçlarını karşılayan Tarım sektörü hiçbir zaman yok olmaz, olmayacaktırda” dedi. 

 

Kaynak: Mehmet ERDEM
Bu haber toplam 524 defa okunmuştur
YORUMLAR
Babba Hakkı!
Çiftçi
O zaman Orhan bab-ba meclis üyeliğinden sonra seni tarlalarda görmek isteriz. Geleceğine sahip çıkmak adına örnek olursun.
13 Haziran 2019 Perşembe 10:10
78.186.190.60
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim