• Bilecik3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP 94 YAŞINDA
08 Eylül 2017 Cuma 16:46

CHP 94 YAŞINDA

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, 94. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Atatürk tarafından “Halk Fırkası” adıyla kurulan partinin adının başına 1924’te “Cumhuriyet” sözcüğü eklendi. 1935’te gerçekleştilen 4’üncü Kurultay’da ise bugünkü adını “Cumhuriyet Halk Partisi” aldı. Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Cumhuriyet Halk Partisinin 94. Kuruluş yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Tüzün mesajında ”Cumhuriyet Halk Partisi varsa, umut vardır, aydınlık günler vardır.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün mesajında şu ifadelere yer verdi. “Cumhuriyet Halk Partisi, 94 yıl önce işgal altında kan ve ateş cehenneminin ortasında bağımsızlık sevdasıyla kurulan, Cumhuriyetimizi kuran partidir. 
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan tek partidir.
Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi, insan hak ve özgürlükleri ile adaletin güçlü savunucusu; laiklik başta olmak üzere Atatürk ilkelerinin yaşatılmasının sağlam güvencesi, çağdaş ve aydınlık bir yaşam mücadelesinin öncüsüdür.
Cumhuriyetimiz'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda, Cumhuriyet'in bütün kazanımlarını korumaya ve ileri götürmeye and içmiş bir partidir.  
Büyük Önderimizin işaret ettiği gibi, “Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde” olsalar bile Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet'in ve halkın partisi olarak bir ulu çınar gibi dimdik ayaktadır. 
Cumhuriyet Halk Partisi varsa, umut vardır, aydınlık günler vardır. 
94 yıldır demokrasi, adalet, özgürlük, adalet ve eşitlik mücadelesinden taviz vermeyen Cumhuriyet Halk Partisi asla geri adım atmayacaktır. 
Üstlendiğim her görevde neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partimizin 94. kuruluş yıldönümü vesilesiyle başta kurucumuz büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile İsmet İnönü ve yol arkadaşlarını şükranla anıyor; 
Cumhuriyetimize sahip çıkarak, aydınlık yarınlar için çalışan herkese şükranlarımı sunuyorum.
Atatürk’ün bizlere gösterdiği yolda, aklın ve bilimin rehberliğinde ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıma inanç ve kararlılığımızla, 94. Kuruluş yıldönümümüzü yürekten kutlarım.”

Kaynak: Ramazan Düz
Bu haber toplam 977 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim