• Bilecik22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“BUNUN GİBİLER CEZALANDIRILMALIDIR”
30 Mart 2020 Pazartesi 16:06

“BUNUN GİBİLER CEZALANDIRILMALIDIR”

Osmaneli İlçesinde vurdumduymaz pazarcı esnafı tarafından pazarda bırakılan çöpler, Ak Parti Osmaneli eski İlçe Başkanı Yasin Akçay’ın tepkisine neden oldu.

Özellikle temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının hat safhada olduğu ve koronavirüs tedbirlerinin üst seviyeye çıkarıldığı bir dönemde Osmaneli ilçesinde pazarda vatandaşın karşılaştığı manzara bu kadarına da pes dedirten cinsten.

Yerlerde bulunan çöpleri fotoğraflayan Osmaneli Ak Parti eski ilçe başkanlarından, aynı zamanda Osmaneli’de esnaflık yapan Yasin Akçay pazarcı esnafının bırakıp gittiği çöpler karşısında tepkisini dile getirdi. Ak Parti Eski ilçe başkanı Akçay yaptığı açıklamada; “Bu kişilere ekmeğini yesinler diye Osmaneli Cuma pazarında yer veriliyor, gelip benim memleketimde benim vatandaşımdan topladığı parayla cebini dolduruyor, sonra bütün pisliğini bırakıp güzel memleketimden defolur gidiyor! Halk olarak temizlik konusunda en hassas olduğumuz bu dönemde insan bu tarz manzaralarla karşılaşınca üzülüyor, sinirleniyor! Bütün bu pisliklerin karşısında bazıları da pazarın ortasına çıkıp siyasi şov yapıyor. Bu süreç show yapmak için kullanılacak süreç değildir, akla, mantığa uygun adımların atılması gerekmektedir! Siyasi şov yapacaklarına, Osmaneli’deki eksiklikleri tespit etsinler, eksiklikleri gidersinler. Belediyemiz mutlaka bu dönemde bu tedbirleri artıracak gerekli önlemleri alacaktır. Fakat talebimiz Osmanelili hemşehrilerimizin sağlığını, sıhhatini düşünmeyen bu duyarsız, vurdumduymaz esnafların cezalandırılması hatta bir daha tezgâh açmalarına izin verilmemesidir. Belediyemizin bu konuda daha radikal tedbirler alması gerektiğini düşünüyorum. Benim memleketim onların bıraktığı pisliği çekmek, benim belediyemde bu pisliği temizlemek zorunda değildir, gerekli düzenlemenin mutlaka yapılması gerektiği kanaatindeyim.

Pazarcı esnafı tarafından tezgâhını kurduğu yerde bırakılan çöpler daha sonra temizlik ekipleri tarafından toplandı.

bunun-gjavascript:void(0)ibiler-cezalandirilmalidir.jpg
Kaynak: Mehmet ERDEM
Bu haber toplam 2299 defa okunmuştur
YORUMLAR
Yasin akçay
Akrabacım adınıda yazsaydın bi şekilde cumartesi pazarda dahil mesai meftunu gözetmeden nasıl çalıştığımıza şahit arkadaşlarla tanıştırırdım , ki sende adını yazacak cesaret olmadığından bu söylediğimizde havada kalır,
03 Nisan 2020 22:21
37.155.254.177
Akraba
Yasin al eline süpürge süpür gülüm belediyede yattigin günlere say
31 Mart 2020 00:50
46.106.14.77
İbrahim Öztosun
Bu tür pazarcı esnafı çok Belediye bunun gibilere uyarı yapacak böyle pis bırakanlar tespit edilip bir daha sergi açtırlmayacak. Ben Pendik pazarını gördüm belki Bilecik kadar alana kurulan pazar sona erdiğinde tüm pazarcıların çöplerini poşetlere doldurup bıraktıklarını görünce şaşırdım.Neden böyle diye sordum. Pendik belediyesi tek bir çöpünü dışarıda bırakan pazarcıya bir daha sergi yeri vermiyor dediler. Belediye kamyonları hazır poşetleri bir kaç saat içinde toplayıp tertemiz bir şekilde bı
30 Mart 2020 17:10
78.178.117.215
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim