• Bilecik12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BU LİSTEDE OSMANELİ NEDEN YOK?
04 Temmuz 2019 Perşembe 16:48

BU LİSTEDE OSMANELİ NEDEN YOK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan ve geçtiğimiz ay Resmi Gazetede yayınlanarak yürülüğe giren, Sosyal Çalışma Programına Osmaneli Kaymakamlığı nedeni bilinmeyen sebepten dolayı dâhil olamadı. 
Ünivrsite öğencilerine yönelik Sosyal Çalışma programının toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurum veya kuruluşlarında uygulanacağı bildirilmişti. Bu uygulamaya dâhil olacak olan Kaymakamlıklar, İŞKUR İl Müdürlüğüne yazılı olarak başvuru yapıp, kaç tane Üniversite öğrencisini çalıştıracaklarını bildirdiler. Bilecik İŞKUR İl Müdürlüğünden Osmaneli Kaymakamlığına SÇP ile ilgili yazı gelmesine rağmen, Osmaneli Kaymakamlığı bu yazıya süresi içinde cevap vermediğinden, Sosyal Çalışma Programı haricinde kaldı. Üniversite öğrencilerinin 3 ay boyunca toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurum veya kuruluşlarında günlük 67 TL üceretle çalışabilecekleri bir imkândan mahrum bırakılmalarının sorumlularının konu ile ilgili bir açıklama yapmaları beklenmektedir. Osmaneli Kaymakamlığının SÇP’ndan mahrum kalmasının nedeninin beceriksizlik mi, ihmal mi yoksa Osmaneli ilçesinin daha öncede Belediyeye İŞKUR’dan işçi verilmemesi gibi bir cezalandırma durumumu olduğu merak konusu haline gelmektedir. 
Bilecik İlinde SÇP’na müracaat ederek, 3 aylık yaz tatili boyunca Üniversite öğrencisi çalıştıracak kurum ve Kaymakamlıkların Listesi. Bu listede göstermektedir ki, Osmaneli Kaymakamlığı bu programda yer almamıştır.

adsiz.jpg 

 

Kaynak: Mehmet ERDEM
Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur
YORUMLAR
secim kacınılmaz
ALI TAYAR
kaç kışı bıner onemli olan tren degil trene binecek para başkanımıza eskıden olduğu gibi maddi selahıyet ve fon yarım kalan işlerini yurutsun işi siyasete dokmesinler onlar kaybeder
10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:12
176.237.187.188
..
..
Bu işte Ak Partinin bir oyunu varsa Osmaneli'ni özellikle Başkan Münür Şahin'i cezalandırmak veya kırmızı kart gösterdiklerini sanıyorlarsa gelecek seçimlerde ne yüzle oy isteyecekler.
Dur söz belli "belediye iktidardan olmazsa yatırım gelmez."
Çok zamandan geçmeden neden böyle bir durum olduğunu açıklamalı yetkililer
05 Temmuz 2019 Cuma 21:50
77.111.247.183
..
..
Olan yine hak edene olur. Zamanında kendi partilerinden doldurdular kişileri içmeler tesisine,belediyeye . Adam hem ilçe teşkilatında hemde belediyede de çalışıyor.
Bir de ne iş yaptığı belli olmayanlar var fotoğraf karesine girip bedavadan para alanlar
05 Temmuz 2019 Cuma 21:46
77.111.247.183
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim