• Bilecik19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“BİR MUHTARIN YAPMASI GEREKENLERİ YAPACAĞIM”
14 Mart 2019 Perşembe 16:43

“BİR MUHTARIN YAPMASI GEREKENLERİ YAPACAĞIM”

31 Mart Yerel seçimlerinde geri sayıma geçilirken, mahallelerdeki muhtar adayları da çalışmalarını hızlandırdılar. Osmaneli Camicedit Mahallesinde Muhtar adaylığını ilk açıklayan Necdet Sivri Gazetemizi ziyaret etti. Camicedit Mahallesi Muhtar adayı Necdet Sivri gazetemizde adaylığı ile ilgili olarak, “Büyüklerimiz söylemlerinde bazı işlerin gençlere devredilmesi, gençlerin siyasette, idarede, ticarette işi ele almaları gerekitiğini söylerler. Ben de Camicedit mahallemizin genç bir sakini olarak 31 Mart Yerel seçimlerinde mahallemizden muhtar adayı olduğumu açıklamıştım. Bütün muhtar adayı arkadaşlarımız bol bol vaatlerde bulundular. Ben diyorum ki, bir mahallede muhtarın yapması gerektiği ne varsa ben onu yapacağım. Burada seçildiğimiz takdirde bize düşen en büyük görev, yerel yönetim ile uyumlu bir çalışma ortamını oluşturmaktır. Mahallemizdeki eksiklikleri yerel yönetimler ile paylaşarak, çözüm üretmektir. Ben de aza arkadaşlarım ile birlikte günün 24 saatinde mahallemizdeki eksiklikleri, mahallemizdeki sıkıntıları gidermek için çalışma yapacağız. Özellikle mahallemizde ihtiyaç sahibi olan hemşehrilerim konusunda titiz bir çalışma içine gireceğiz. Peygamber efendimizin  “Komşusu aç iken tok uyuyan bizden değildir” buyruğunu yerine getirmek ve mahallemizde hiçbir kimsenin gece yatağa aç girmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda devletimizin sağlamış olduğu imkânları mahalle sakinlerimizin ayağına getirteceğiz” dedi. 
Camicedit Mahallesi Muhtar adayı Necdet Sivri azalarını da Ali Ada, Recep Çambel, İhan Daş, Hüseyin Bozkurt, Ahmet Toçu, İlhan Bayrak, Şenol Yıldırım ve Mustafa Balım’dan oluşturduğunu söyleyerek, mahalledeki muhtar adaylarına da başarılar diledi. 

 

Kaynak: Tuğba TIRPAN
Bu haber toplam 915 defa okunmuştur
YORUMLAR
Eğitimsiz olduğun belli
Sizi ev alması baya sarsmış belli ki eğitimli insan sana mı kaldı bunu sorgulamak ülkedeki eğitim eksikliğide sende baya belli ediyor kendini herkes kendi çöplüğünde ötsün derdi tasası sana kalmasın sen eğitimli olmuşsun galiba ama nasıl konuşacaksınız öğrenememişsin.. eğitimli insan seni..
19 Mart 2019 00:36
78.178.92.171
Eğitim eksiği olan
Hayırdır senin bir sıkıntın olmalı eğitimle yakından ilgilisin sanırım ama bu kadar eğitimden bahsediyorsan kendini gizlemeden gel yorum yap böyle gizlenerek yorum yapma kendine güvenin yok sanırım Camicedit mahallesini beğenmemiş olsa kaç seneden beri camicedit mahallesinde durmazdı kendine güveniyorsan gel yüzümüze karşı yorumunu yap sen sorgulamanı yapmışsın ama düzgün bir şekilde yapamamışsın önemli olan nerden koyduğu değil önemli olan görevini yapması...!!
18 Mart 2019 19:53
151.135.182.18
Eğitimsiz :)
Eğitimden anladıgınız algıya hayran kaldım doğrusu ortada mahalle begenmeme gibi bir durum söz konusu dahi olamaz osmanelinde yasıyan biri olarak her mahallesinin aynı düzeyde oldugunun farkında değilsiniz yazık burayı sehir düzeyinde sandınız sanırım ilçedeyiz :) oy kullanmak için eve gelmiceksiniz muhtarların nihai amacı her an ulaşılabilmektir eğitim düzeyinizi bi oturup sorgulayın derim
18 Mart 2019 19:45
5.46.58.214
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim