• Bilecik23 °C

MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

BENİM OYUM…?

04 Haziran 2018 Pazartesi 16:35

Bir seçim daha kapımıza geldi dayandı. Her seçimde olduğu gibi, Ankara’da ki 3-4 zatı muhteremin kaleminden çıkan Milletvekili adayları önümüze dizildiler. Boylarına poslarına bakacağız, hangisi daha yakışıklı, hangisinin ağzı hamaset yüklü sözleri çok iyi beceriyor, gidip birisine oy vereceğiz.Bir seçim daha kapımıza geldi dayandı. Her seçimde olduğu gibi, Ankara’da ki 3-4 zatı muhteremin kaleminden çıkan Milletvekili adayları önümüze dizildiler. Boylarına poslarına bakacağız, hangisi daha yakışıklı, hangisinin ağzı hamaset yüklü sözleri çok iyi beceriyor, gidip birisine oy vereceğiz.

Yaklaşık 15 günden buyana, yani milletvekili aday sıralamalarının kesinleştiği günden beri, adaylar, köy köy, belde belde, ilçe ilçe, hatta kapı kapı dolaşmaya, oy istemeye başladılar. Her aday öncelikle Cumhurbaşkanına sonra da partisine ve kendisine oy istiyor. İktidarda olanlar Türkiye’de istikrarın sürmesini, bugüne kadar ülke için, millet için yaptıklarını anlatıyorlar. Muhalefette olanlar ise, iktidarı kötülemek, iktidarın yanlışlarını söylemekten başka bir şey dedikleri yok. Hemen hemen bütün adayların konuşmaları hamaset yüklü, vatan, millet Sakarya. Bütün partilerin adayları, seçildikleri takdirde Bilecik’e ne getirecekler, nasıl hizmette bulunacaklar, yatırımları hangi konuda olacak. Şu anda her gün birkaç kez karşılaştığımız, her karşılaştığımızda bizlerden oy isteyen vekil adaylarımızın ellerinde Bilecik ile ilgili somut projeleri varmıdır? Varsa nelerdir? Bilecik’in tarımı, sanayisi, turizmi, sağlık konuları, hepsini geçtim şu bitmeyen, bitmek bilmeyen Bilecik-Yenişehir yolu ile ilgili bir söylemlerini duyan varmı? Maşallah hepsi birden Türkiye’nin genel politikaları ile ilgili konuşmalar yapıp, nutuklar atıyorlar. Yahu arkadaşlar, bizler yani sizlere oy verecek olan bizler, Bilecik Vilayetinde yaşıyoruz. Sizler seçilip Ankara’ya, TBMM’ne gittiğinizde Bilecik ile ilgili hangi çalışmalarda bulunacaksınız? Bizler bunları duymak istiyoruz. Mesela, tam bir tarım kenti olan Osmaneli ilçemizde, Organize Tarım Sanayii’ni kurdurmak için bir projeniz varmı? Küçük çaplı da olsa Osmaneli ilçemizde bir salça-Domates suyu fabrikası, meyve işleme fabrikası gibi çiftçilerimize daha çok para kazandıracak, ilçeye katma değer sağlayacak bir yatırım hanginizin aklında ve projesinde var. Mesela Yenipazar ilçemizde Hayvancılık konusunda bir yatırım düşünülebilir mi? Mermer ve Seramik’in başkenti olan ilimizde, uluslar arası bir mermer ve seramik fuarı çalışmanız olacak mı? Bilecik Osmanlı’nın kurulduğu topraklar. Tarih turizmi konusunda neler yapabilirsiniz? Neler yapacaksınız? 
Türkiye’de yıllardır var olan Terör sorunu, ülkenin ekonomik sorunları, dış politika kurulacak olan Hükümetin işi. Sizler, Yani Bilecik’ten Genel Başkanlarınız tarafından aday gösterilen vekil adaylarımız. Seçimlere 19 gün gibi kısa bir zaman kala, benim oyumu alabilmek, Bilecikli diğer seçmenlerin oyunu alabilmek için yaşadığımız Bilecik iline neler vaat ediyorsunuz? Projeleriniz nelerdir? Bizler bunları duymak istiyoruz. Hele bizlere bunlardan bahsediniz, bunları konuşunuz. Bizler Türkiye’nin genel politikalarını genel başkanlarınızın ağzından her akşam Televizyonlardan izliyoruz. Bunları biliyoruz da, sizler Bilecik İli için neler yapacaksınız bunları bilmiyoruz. İnşallah bu konuda çalışması olan, projesi olan Milletvekili adayımız vardır. Bu konuda Bilecik için kim daha iyi proje çalışması yapmışsa benim oyum ona olacak, haberiniz olsun.  
Bence sizlerde öyle yapınız!

Bu yazı toplam 2011 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Esnaff
OLURMU CANIM ŞİMDİ ONLAR NEYİ NASIL SÖMÜRECEKLERİNİN HESABINI YAPIYORLAR CEBİNİ NASIL DOLDURACAKLARININ HESABINI YAPIYORLAR ONLAR İÇİN BİLECIKIN CIFTCININ ISCININ ESNAFIN SORUNU ÇOK ONEMLI DEĞIL NASIL ZENGINLIKLERINE ZENGINLIK KATACAKLAR ONU HESAPLARLARDIR VEKIL SECILINCE NERELERDEN NE AVANTALAR YIYECEKLERININ HAYALLERINI KURUYORLARDIR . HADİ BUNU DA YAZINDA GORELIM . GARIBAN ADAM ADAY OLMASIN DIYE ADAYLIK HARÇLARINI BILE NASILDA YÜKSEK TUTUYORLAR GÖRÜYORSUNUZ. AHHH BENIM GARIP MILLETIM AHHH
04 Haziran 2018 20:08
176.55.58.240
Mehmet Küçük
Ramazan ayı gelmişti. Halk hasenat yolunu seçmişti. Ben ki eşraftan Ahmet Efendi. Bir hayırda ben yapmalıyım demişti. Amaları iftara davet etti.Mükellefçe yedirdi, içirdi.Sonra beraberce abdestlenildi.Havuz başında namaza geçildi. AMAları havuzun kıyısına dizdi. Tekbirle beraber namaza girildi.Rukuya amalar huşu ile eğildi.Secde de hepsi havuzun dibindeydi. Gerek var mı halimizi anlatmağa.Yandık, öldük başladık ağlamağa. Halimiz döndü havuza düşen AMAya.Aldanmayalım dostlar Ya Allah Bismillaha!.
04 Haziran 2018 18:20
78.182.178.56
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim