• Bilecik9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BALÇIKHİSAR KÖYÜNDE  KİMSE YAŞAMIYOR MU?
20 Ekim 2016 Perşembe 15:52

BALÇIKHİSAR KÖYÜNDE KİMSE YAŞAMIYOR MU?

Osmaneli’nin Balçıkhisar köylüleri, köylerinin yolunun bozukluğu nedeniyle dertli mi dertliler. Osmaneli’ne yaklaşık 13 Km. lik yol uzun zamandan beri tamir ve tadilat görmediğinden, köylüler Osmaneli’ne geliş ve gidişlerde hayli sıkıntı çekmektedirler. Osmaneli’ni Balçıkhisar, Cumalıköy, Beyceköy köylerine bağlayarak Yenişehir Bursa yoluna bağlayan yolun bakımının yapılmasını isteyen Balçıkhisar sakinleri, “Köyümüzden Osmaneli’ne gitmeye korkar hale geldik. Yaklaşık 20 yıldan beri köy yolumuza bakım yapılmadı. Bazı yerleri çöktüğünden dolayı araçlarımızın altı yola çarpıyor. Ayrıca bu yolu sadece bizler kullanmıyoruz. Beyceköy, İlyasça, Cumalıköy gibi köylülerimiz de Osmaneli’ne gelmek için bu yolu kullanıyorlar. Kışı ayrı bir dert, yazı ayrı bir dert olan köy yolumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz” dediler.  Ayrıca Balçıkhisar köy yolu ile ilgili olarak Osmaneli MHP İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Uğur’da Gazetemize yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğim günden beri defalarca bu yolun bozukluğunu gündeme getirmeme rağmen, hiçbir çalışma yapılmadı. İktidar mensubu arkadaşlara göre Balçıkhisar köyünde herhalde kimse yaşamıyor ve köy yoluna da ihtiyaç yok. Bu yol ayrıca Osmaneli’yi Yenişehir-Bursa’ya bağlanan yola çıkıyor. Yine Bilecik Merkeze bağlı Cumalı, Beyce ve İlyasça köyleri de bu yolu kullanıyor. Yol çok dar, iki araç karşılaştığında zor geçiyorlar. Allah korusun bir kaza olmadan bu yolun bir an önce yapılmasını istiyoruz.  14 yıldan beri Hem yerelde hem de genelde iktidar olan arkadaşlara buradan bir daha sesleniyorum,  Bu yolda illaki bir kaza olduktan sonra mı aklınız başınıza gelip yolu yapmaya çalışacaksınız. Yerel seçimlerin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hiçbir çalışma yapmayan iktidardaki arkadaşlara rağmen Balçıkhisar köy yolunu 2 ay önce yatırım programına bizler aldırdık. İnşallah bir an önce yolun yapılması için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz” dedi. 

Kaynak: Ramazan Düz
Bu haber toplam 2780 defa okunmuştur
YORUMLAR
Köylü
Mümkünse tavuk çiftliğinde de para yardımı alınsın.yolu kazmakta ne oluyor.kimden izin almışlar.m ebcut çeşme suyunu kesip kendı çiftlik yerinde kullaniyorlar.ciflikten yardım değil bozduğu yolu temirlesin.
26 Ekim 2016 11:09
88.224.98.127
ILHAN
Yazılanlara katılıyorum.Ben o yolu sık sık kullanıyorum. Yolun birçok yeri bozuk.Ozellikle Balcikhisar Cumali arası. Yolun acil genişletilmesi gerekiyor.Yol bakımı yapılırsa inanın Bursa ve Bilecik ten birçok araç Osmaneli ye gitmek için bu yolu kullanacaktır. Köy sakinleri bu hizmetten mutlaka faydalanmali
22 Ekim 2016 21:46
176.55.55.129
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim