• Bilecik24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“AYA YORGİ KİLİSESİNİ CAMİYE ÇEVİRELİM”
23 Haziran 2020 Salı 17:27

“AYA YORGİ KİLİSESİNİ CAMİYE ÇEVİRELİM”

Osmaneli Yeniden Refah Partisi (YRP) İlçe Başkanı Vahit Uğurlu, Sosyal medya hesabından Osmaneli Aya Yorgi Kilisesi ile ilgili bir açıklama yaptı. İlçe Başkanı Uğurlu; “Osmaneli’ye Önerimizdir. Kullanılmayan Osmaneli Aya Yorgi Kilisesini Turizme Açmak İçin Camiye Çevirelim” dedi. 

YRP İlçe Başkanı Vahit Uğrulu yaptığı yazılı açıklamada; “Bilindiği gibi aya yorgi kilisesi yıllardan beri hiç birşey olmaması değerlendirilmemesi bizleri düşündürmüştür. Aya yorgi kilisesi adeta terk edilmiş başıboş beklemektedir. Sanki aya yorgi kilisesi sessizce haykırmakta bizlere faydalı olayım diye sitem etmektedir. Bizlerde insanlığa faydalı olmak adına geliniz aya yorgi kilisesini değerlendirelim. Aya yorgi kilisesini Osmaneli’deki yetkili büyüklerimizle belediye, müftülük, vakıflar genel müdürlüğü ortak hareketi ile fener rum patriği ile temasa geçip izin ve olumlu sonuç alınırsa aya yorgi kilisesini camiye çevirelim. Camiye çevrildiğinde bütün herkesin Osmaneli’ye daha çok ilgisini çekecek ve o civarda yaşayan camileri olmayan vatandaşımızın manevi ihtiyaçlarınıda karşılamış olacaktır. Camiye çevrildiğinde birçok kesimin ve kişinin ilgisini çekeceğini Osmaneli dışından da yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyacağını hatta ilgi çekeceğinden dolayı gayri müslimlerinde ziyaret edeceklerini vede ikinci İznik ayasofya camii benzetmesi olabileceğine inanıyorum.  Osmaneli halkımızında bunu çok olumlu karşılayacağına inanıyorum vede Kilisenin yapısını mimarisini hiç bozmadan üstüne iki tane ufak minare koyulup yapılırsa daha güzel şık olacağını düşünüyorum vede hiç maliyet gerekmiyor. Ayrıca altını çizerek söylüyorum, tabi cami olarak uygun görülürse caminin adıda osmaneli camisi olsun vede etrafında şadırvan, oturaklar, süs eşyaları  koyulduğu takdirde daha güzel anlamlı olacaktır. Bizler yetkili büyüklerimize önümüzdeki zamanlarda bu konuyu arz edeceğiz” dedi. 
 

Kaynak: Mehmet ERDEM
Bu haber toplam 6709 defa okunmuştur
YORUMLAR
akıl akıl
meraklı
yurt dışındaki camilerimizi kiliseye çevirseler iyi mi?? birazcık empati.. empatiiii
25 Haziran 2020 Perşembe 23:11
31.206.10.17
susmayı beceremiyorum
ersoy ulubey
bu kafayı zemzemle mi yaşıyorsunuz eğer hayırsa neyin kafası bu kafa :) o kadar rakı içiyorum böyle bir kafa yaşamadım
24 Haziran 2020 Çarşamba 12:22
212.125.10.2
bu kafa neyin kafası -3
ersoy ulubey
daha önceden de kuyruğunda gezdiğiniz acıtasyonlar oy alan o zihniyet yasaklar yasaklar diye geldi şimdi yasaklaya yasaklaya gidiyorlar.

islam devrinde cahiliye döneminden bir farkınız yok.
size ömer hayyamın sözlerini yazarak son sözü söylemek istiyorum

Celladına aşık olmuşsa bir millet
İster ezan, ister çan dinlet
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet
Müstehaktır ona her türlü zillet.
24 Haziran 2020 Çarşamba 12:15
212.125.10.2
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim