• Bilecik4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ARAÇLAR KALDIRIMDA İNSANLAR YOLDA
17 Ekim 2017 Salı 17:09

ARAÇLAR KALDIRIMDA İNSANLAR YOLDA

İlimizdeki birçok ilçede olduğu gibi Osmaneli ilçesinin de en büyük sıkıntılarından biri olan Otopark sorunları çözüm bekliyor. 
Osmaneli’nin en işlek caddesi olan Prof. Dr. Yunus Söylet Caddesi de bu sorunların en çok yaşandığı yer. Özellikle Balaban İlkokulunun önünden geçen caddede, vatandaşlar araçlarını kaldırıma park edince, yayalara yürüyecek kaldırım kalmıyor. Araçlar kaldırımda olunca, yayalar da yoldan yürümek sorunda kalıyorlar. Balaban İlkokulunun da burada olması, öğrencilerin okula geliş ve gidişlerinde büyük sıkıntılar meydana getiriyor. Okuldan çıkan öğrenciler, araçların kaldırıma park etmeleri yüzünden yoldan yürümek zorunda kalmaları, sağlı sollu park edilmesi sebebiyle yolun da bu mevkide daralması, Allah korusun kazaya da davetiye çıkartıyor. Kaldırımlara araç park edilmesi konusunda vatandaşlar, “Burada yol zaten dar. Yine burada bir ilkokul var. Küçücük öğrenciler okula gidip gelirken kaldırımdan değil de yoldan yürümek zorunda kaldıkları için her an bir kaza olabilir. Araç sahiplerine rica ediyoruz. Araçlarını park ederken yayalarımızı düşünerek park etsinler. Çocuğu var, yaşlısı var, engellisi var. Bu insanlar araç sahiplerinin yanlış park etmeleri yüzünden yolun ortasından yürümek zorunda kalıyorlar. Kaza olmadan buraya bir çare bulunsun. En azından kaldırıma araç park edilmemesi için, Balaban meydanına kadar olan kısmın kaldırımlarına dubalar konulursa, insanlar ve öğrenciler buradan rahat bir şekilde yürüyebilirler” dediler. 

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur
YORUMLAR
KALDIRIM
lefke
Belediye yeni yaptığı kaldırımların çoğunu nedense yola sıfır yapıyor yani yoldan yüksekte değil yolla düz yapıyor. Bu yüzden kaldırımlar arabalara kalıyor. Birde esnafın kaldırımları işgal etmesine nedense göz yumuluyor. Esnafın işgal ettiği kaldırımlardan geçerken mecburen yayalar yola inmek zorunda. Bu da kazalara yol açabilir.
19 Ekim 2017 Perşembe 13:29
212.115.31.196
Misafir
Belediye bi zahmet kaldırımları 30cm yükseltiversin
17 Ekim 2017 20:42
212.252.102.80
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim