• Bilecik23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKGÜN SERAMİK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR
26 Ekim 2017 Perşembe 17:24

AKGÜN SERAMİK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

OSMANELİ İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ UĞUR“AKGÜN SERAMİK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR”

Osmaneli OSB bölgesi sınırları içerisinde yaklaşık 12 yıl önce sanayi arsası alan, fakat bugüne kadar hiçbir yatırım yapmayan Akgün Seramik sorunu çözüm yoluna girdi.

Pazaryeri ilçesinde seramik fabrikası bulunan Akgün Seramik, Osmaneli OSB bölgesinde fabrika kurmak için 275 dönümlük sanayi parseli satın almıştı. 12 yıldan bu yana bu parseli atıl vaziyette bekleten, hiçbir yatırım yapmayan Akgün Seramik ile OSB yönetimi geçmiş yıllarda mahkemelik olmuştu. Sanayi Bakanlığında OSB’lerle ilgili yapılan kanun değişikliğinden sonra, mahkeme de OSB lehine karar verdi. Osmaneli OSB yönetiminde yapılan değişikliklerden sonra İl Genel Meclisi üyeleri Hakan Özkan ve Orhan Uğur’un yönetime girmeleri de Akgün seramik konusunun çözümlenmesinde etkili oldu. Akgün Seramik konusunda gazetemize açıklama yapan Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Uğur, “Akgün Seramik konusu Osmaneli için yıllardır kanayan bir yara idi. Bu yarayı ortadan kaldırmak için OSB yönetimine girdiğim günden bu yana mücadele etmekteyim. Her toplantıda bu konuyu gündeme getirerek, çözüm konusu üretmeye çalıştık. Akgün seramik Fabrikası bundan sonra iki yıl içerisinde ya fabrikasını kurup üretime başlayacak, ya da 275 dönümlük sanayi parsellerini OSB yönetimine devredecek. Akgün Seramik fabrikası konusunu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da takip etmeye devam edeceğim. Osmaneli OSB’nin bugüne kadar boş kalmasının sebeplerinden biri olan Akgün Seramik, ya fabrikasını kurarak işletmeye başlayacak, ya da OSB yönetimine devreder burada başka bir fabrikanın kurulmasını sağlayacağız. Osmaneli’nin gelişmesinde, nüfusunun artmasında OSB’de kurulacak olan fabrikalar büyük rol oynayacaklardır. Bugüne kadar yatırım yapmayan bu firma, Osmaneli’nin gelişimine de engel olmuştur” dedi. 

Bu haber toplam 2601 defa okunmuştur
YORUMLAR
sanayi sart
serdar akyol
doğru demiş gelişmesi için sanayi insan gücüü sart osmaneli içinn hersy
30 Ekim 2017 Pazartesi 12:16
31.145.39.208
lütfen çevreye dikkat.
lefkeli
değerli siyasetçi arkadaşım. bir de meseleye şu açıdan bakın;
Osmaneli OSB ye seramik fabrikası yatırım izni verilmesi hatalıdır. Sakarya Havzasına Çevre etkileri olumsuz olan (havayı-çevreyi kirleten) fabrikalara lütfen izin vermeyin. Pratikte denetimleri mümkün değildir.
Turizm konusunda Osmanelinde gayretlerin olduğu zamanda, etrafa zarar veren sanayii tesisi kurulması hususu tekrar gözden geçirilmelidir.
zira turist geldiğine pişman olmasın.
27 Ekim 2017 Cuma 09:30
212.174.24.2
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim