• Bilecik16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ
06 Haziran 2017 Salı 15:49

AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ


Geçtiğimiz hafta içerisinde Osmaneli çöplüğünde çıkan yangın ile ilgili olarak konuşan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, açtı ağzını yumdu gözünü. Başkan Şahin, “Çöplükte yangın çıkaranları Allah’a havale ediyoruz” dedi
Başkan Şahin çöplük yangını ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “On Beş gündür bir veya birkaç hainin yaktığı, sonrada uzaktan seyredip oraya buraya şikâyette bulunulan bir süreç yaşadık. Bir veya birkaç şerefsizin pisliğini temizlemek için tüm ekip seferber olduk. Belediye kaynaklarından harcama yapmak zorunda kaldık.

18813452_1871124406437427_3169435151142934949_n.jpg
Osmaneli belediyesinin Allah’ın izni ile gücü bunlara yeter. Sosyal medyadan bu şerefsizlerle ortak hareket edip, bu olayı fırsat bilip belediyemize hakaret edenlerde bu hainlerden farksızdır. Onları biliyoruz ve sosyal medya üzerinden delikanlılık yapıp karşılaştığımızda methiyeler düzmenin sahtekârlık olduğunu onlarında bilmelerini istiyoruz.
Özellikle dumandan ve çöpten rahatsız olan Toki halkından özür diliyoruz. Bize Bilecik belediyeler birliğinin atık arıtma tesisini yapan BİOSUN A.Ş.  verdiği sözleri tutarsa çöp sahası bu yıl kapatılacak. Bizleri de bıktıran bu süreci sonlandırmak zorunda kalmayız inşallah. Toki halkına bir kaç kez BİOSUN’A güvenerek söz verdik ancak mahcup olduğumuzu da ifade etmek isterim.
İnşallah belediyemize verilen sözler tutulur ve çöp alanı sorun olmaktan çıkar. Tersi olursa Osmaneli belediyesi olarak kendi imkânlarımızla konuya çözüm üretecek güce de sahibiz. Diğer taraftan Toki de doğalgaz inşallah bu sene bitecek. Osmaneli bir kaç küçük alan dışında biten doğalgaz Toki yede gelmiş olacak.
Bir kez daha özellikle Toki sakinlerinden özür diliyor, konuyu çok yakında temelden çözeceğimizi ve bu alanı Osmaneli’ye yakışan piknik ve orman alanı yapacağımızı belirtmek istiyoruz” dedi. 

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 2743 defa okunmuştur
YORUMLAR
Mehmet Özdemir OĞULAY HAFRİYAT
Osmaneli çöplüğü nun yanması metan gazı nin hava alması nedeniyle olma ihtimali var çünkü nasıl gübre bekledikçe ısınıyor bir müddet sonra yanma oluşuyorsa çöplerinde uzun süre üst üste beklemesi sonucu meydana gelen ısınma nedeniyle yanması mümkün dür . Mesela vezirhan çöplüğünde biz çalışma yaparken devamlı alttan alttan yanardi gündüzleri tüterdi geceleri ise hava serinleyince hafif rüzgarın etkisiyle yanma başlardı . Vezirhan çöplüğünde ki çalışmalarımızdan tecrübe edindik
07 Haziran 2017 01:41
176.54.250.127
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim