• Bilecik4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
%60’ın ÜZERİNDE EVET OYU ÇIKACAĞINA İNANIYORUM
27 Mart 2017 Pazartesi 16:17

%60’ın ÜZERİNDE EVET OYU ÇIKACAĞINA İNANIYORUM

SAKARYA GAZETESİNDE BASIN MASASININ KONUĞU OLAN İL BAŞKANI KARABIYIK '%60’ın ÜZERİNDE EVET OYU ÇIKACAĞINA İNANIYORUM'

Bilecik Sakarya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mücahid Erdal’ın hazırlayıp sunduğu Basın Masasının bu haftaki konuğu Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık oldu. 
Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi Anayasa değişikliği referandumuna kısa bir zaman kala gerçekleştirilen Basın Masası programında, Mücahid Erdal Ak Parti Bilecik İl Başkanı Karabıyık’a, “Erdoğan için değil, her doğan için” sözünü hatırlatarak yeni sistemdeki tek adamlık iddialarını sordu. Referandumda değişikliklerin oylanacağı Anayasa maddelerinin neler içerdiğini soran Mücahid Erdal, Bilecik’te gerçekleştirilen referandum çalışmalarını da İl Başkanından anlatmasını istedi. Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık Türkiye genelinde %60’ın üzerinde Evet oyu çıkacağına inandığını söyleyerek, “Çalışmalarımız neticesinde referandumdan beklentimiz büyüktür” dedi. Fikret Karabıyık, “16 Nisan’da halkımızın önüne bir sandık konulacak. Bu sandıkta siyasiler veya partiler oylanmayacak. Siyasiler mecliste bir çalışma yaptılar ve Anayasa değişikliğini halkın önüne getirdiler. Sayın Cumhurbaşkanının tek adamlığı ile ilgili iddialara gelince de, Malum ülke olarak her zaman bir darbe veya darbe iddiaları ile karşı karşıya kalınıyordu. En son denemesi de 15 Temmuz idi. Biz 1980 darbesinde yazılan Anayasa ile yönetildik. Bu Anayasada seçilmiş iradenin yönetiminden ziyade, atanmış bürokrasinin, oligarşik vesayetçi sistemin yönetimi tıkama girişimleri olduğunu görüyoruz.

fikret-karabiyik-001.jpg

Bütün siyasi partiler de her seçim öncesi kampanyalarında bu anayasayı değiştirme ve sivil anayasa yapma vaatlerinde bulundular. Fakat bunu yapmadılar ve yanaşmadılar. İşte 15 Temmuz akşamı da bazı hainler ülke yönetimini ele geçirmek için kalkışma yaptılar. Fakat halkımız bizler artık ülkemizde darbe istemiyoruz diyerek kahramanca ayaklandılar ve cuntacılara halk darbesi yaptılar. Biz tüm bunlara karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de öneri ve desteği ile Anayasa değişikliğine evet dedik.  Anayasa değişikliği referandumda evet oyları ile kabul edildiğinde, Türkiye’de darbeler dönemi, tek adam dönemi, vesayetçi dönem sona erecektir. Tek adamlık diye bir şey olmayacak aksine kuvvetler ayrılığı olacaktır” dedi. 
Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık’ın katıldığı Basın Masası programının videosunu Sakarya Gazetesi İnternet Haber sitesinden izleyebilirsiniz. 

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 959 defa okunmuştur
YORUMLAR
Shep
Kesin:)
30 Mart 2017 14:30
176.55.94.25
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim