• Bilecik2 °C

MÜNÜR ŞAHİN

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜNÜR ŞAHİN

2020 OSMANELİ İÇİN YÜKSELİŞ VE BÜYÜME YILI OLACAK

14 Kasım 2019 Perşembe 17:40

Osmaneli sahip olduğu Allah'ın lütfu varlıklarıyla herkesin beğenisini kazanan harika bir kent. Bu güzel ilçe birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden geriye kalan sayısız tarihi ve kültürel varlıklara, eserlere sahip. Osmaneli İlçemiz ulaşımda yolların kesiştiği bir nokta. Geçmişte İpek Yolu, Ordu Yolu, Sufi Yolu, Hac Yolu üzerinde yer alırken, günümüzde İstanbul-Eskişehir-Antalya-Ankara Bölünmüş yolu, İznik-Orhangazi-Bursa-İzmir Otoyolu, Geyve-Taraklı-Göynük-Mudurnu-Beypazarı yolu, İstanbul-Konya-Ankara YHT, İstanbul-Ankara Hicaz Demir Yolu, yeni ihale edilecek Osmaneli-Bursa YHT yolu ile ulaşımda en avantajlı kent olma yolunda ilerlemektedir. Osmaneli Türkiye'nin 3.büyük nehri Sakarya'nın içersinden geçtiği, Göynük Suyu, Göksu, Karasu nehirlerinin ilçemiz sınırları içinde Sakarya Nehrine katıldığı bu nedenle verimli topraklara sahip mükemmel bir yerleşim yeri.
Osmaneli Belediyesi tüm Osmaneli halkının katılımı ve destekleriyle belirlediği;
1-Yaşam Kalitesini Arttırmak
2-Turizmde öne cıkmak
3-Tarımda yeni ürünlere ve yeni pazarlara yönelmek
4-Sanayileşme ile büyümek 
hedeflerine ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ediyor.
2019 yılının son günleri içersindeyiz. Bu kalan süre içinde yeni otogarımızı açmak, Resterasyonuna devam ettiğimiz 12 tarihi konağın resterasyonunu tamamlamak için çalışıyoruz. Bu yılın belki en büyük yatırımı hizmete aldığımız ve büyük ilgi gören hal binamız ve hal tesisimiz. Sportif tesisleri yapmaya devam ederken, resterasyonlarada hızla devam ettik. Özellikle Osmaneli MYO da yeni bölümlerle öğrenci sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını sağladık. Aşçılık okulu Osmaneli mutfaığının tanıtımı için büyük fırsat oldu. Yöresel ürün üretiminde ve kapasitemizde büyük artışlar sağladık.
2020 yılında başlıyacağımız yatırımlarıda bir taraftan planlıyoruz. Özellikle önümüzdeki yılda akaryakıt istasyonunu hizmete açmayı planlıyoruz. Merkezde mevcut parkımızın park kısmını büyütürken, park etrafında da işyerlerini bitirmeyi hedefliyoruz. Osmaneli Belediye binasına 2020 yılı ekim ayında başlamayı planlıyoruz. Odöksan-Toki arasında görseli Osmaneli konaklarına benzeyen çok güzel bir küçük sanayi sitesi ilavesini gercekleştireceğiz. Sanayileşmede hızla yükselen yeni ttesislere ve yeni yatırımlara yenileri eklenecek.
2020 yılında; Eski küçük sanayi sitemizide büyütmeye devam edeceğiz. Yöresel ürün üretme kapasitemizi özellikle salça ve ayva lokumunda arttırırken yeni ürünleride devreye sokmayı hedefliyoruz. Tarihi çarşının resterasyonunu 2020 yılında inşallah tamamlıyarak turizmde aranılan yer olmayı başaracağız. Otel kapasitesinde sadece Osmaneli Belediyesi olarak 250 yatak kapasitesine ulaşacağız. Özel sektör yatırımları ile bu kapasite inşallah 500 yatak kapasitesi seviyesine gelecek.
2020 yılında iki adet doğal çim (105X68) standart futbol sahası için yatırıma başlıyacağız. Yine tenis turnuvaları alabilmek için tenis kortları yapımımız devam edecek. Beşevler Mahallemize halı saha ve park yatırımımız olacak. Lefke Cup U15 futbol turnuvamız ve diğer spor organizasyonlarımız devam edecek. Osmaneli spor turizminde ve eğitim turizminde aranılan yer olacak. Yaşlılar için bakımevi için yatırıma başlıyacağız ve en az 50 yatak kapasiteli çok klas bir bakımevini Osmaneli'ye kazandırcağız. Engelli sosyal tesisinin açılışını ilk aylarda gercekleştireceğiz. Bayanlar için yüzme havuzumuzun yatırımına başlıyacağız. Gayrimenkul alımlarına ve aldığımız gayrimenkulleri değerlendirmeye devam edeceğiz.
Osmaneli halkının verdiği yetkiyi kullanarak Osmaneli için özkaynaklarımızla, gelir getirici projelerimizle, borçlanmadan büyümeyi ve yükselişi gerçekleştireceğiz. Osmaneli Belediyesini finanasal açıdan çok daha güçlü belediye yapmak için yeni kaynakları yaratacağız. Hedeflere varmak için sistematik ve programlı olarak çalışmak, bunu yaparken herkesin katılımını sağlamak, sürekli iyileştirmeleri ve yenileşmeyi sağlıyarak çalışmaya devam edeceğiz.
"Osmaneli halkının beklentilerinin üzerinde hizmet vermeye" birlik ve beraberlik içinde, tüm belediye meclis üyelerimiz, tüm siyasi partilerimiz, tüm sivil toplum örgütlerimiz, kamu ve özel sektör yöneticilerimizle ve tüm halkımızla devam edeceğiz. Bahane üretmeden, Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın, Milletvekillerimizin desteği ile Osmaneli için vargücümüzle çalışacağız. Allah bize yeter.
Saygı ve sevgilerimle,

 

Bu yazı toplam 1005 defa okunmuştur.
YORUMLAR
keyıfı
çınar altı
adam arkadasından borç ıster cuma gunu vereceğim der parayı alır gider bir ay geçer ses seda yok iki ay geçer ses yok bırgün sorar arkadasım sıkıstım cuma dedin iki aygectı ne oldu CEVAP patlama allahın cumaları bıttimi gibi
30 Kasım 2019 Cumartesi 22:03
176.237.150.83
olur be
galavancı salıh vardı
unluuresın pasa aynalı kahve onunde konusma yaptı koylu sıgarasını bes kurus yapacağiz bıryıl snra geldı ne oldu sgara ona katladı ben sıze paketını demedımkı tanesı bes kurus olacak yalanmı sonra orta okulun temelını attı nur içinde yatsın
30 Kasım 2019 Cumartesi 21:58
176.237.150.83
ekmek var yer misin?
ersoy ulubey
gerçekten sayın başkan bu yaptığın açıklamalara kendinizde inanıyor musunuz? cidden inanıyorsanız size tavsiyem biraz dışarı çıkın esnaf turu atın. hayal dünyasından çıkın? Berat harikalar diyarı hikayelerini bırakın. Yok akdenize petrolaramaya gemi göndermişlerde petrol çıkınca o zaman göreceksinizmişte :D

her geçen gün daha kötüye gidiyor. sizde tarihi evlerde define mi arıyosunuz :D define bulunca mı büyüyeceğiz.
21 Kasım 2019 Perşembe 22:05
31.223.107.197
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim